Ju njohim me binjaken e Leonora Jakupit

0
251

Motrën e Leonora Jakupit, Blertën, e njohim që nga paraqitja në videoklipi i këngës me titull “A vritet pafajësia”, shkruan “Kosovarja”.

Blerta dhe Leonora janë motra, shoqe dhe ngjajnë shumë me njëra-tjetrën, ani pse Leonora ka stil tjetër, e Blerta tjetër, Leonora është më bionde, e Blerta zeshkane. Pavarësisht këtyre dallimeve, ato sërish ngjajnë si dy pika uji, madje shumë njerëz edhe i ngatërrojnë, shkruan “Kosovarja”.

Nëse mungon ndonjëherë Leonora, lirisht mund ta zëvendësoj e motra, Blerta, e cila edhe pse nuk është binjake e saj, ngjan shumë me të.