Ja çfarë duhet të hani për të luftuar kapsllëkun

0
198

Në një studim të fundit ka rezultuar se 14% e njerëzve përjetojnë kapsllëk kronik në një kohë të caktuar.

Lidhur me këtë problem  ekspertët rekomandojnë konsumimin e disa lloj ushqimeve për të luftuar kapsllëkun.

Ja ushqimet që duhet të hani për të luftuar kapsllëkun:

Kumbulla të thata

Mollët

Dardhat

Kivi

Fiq

Fruta agrume (limon, portokall)

Spinaq dhe ushqime të tjera jeshile

Angjinarja

Patate e ëmbël

Fasule dhe bizele

Fara chia

Fara liri

Tërshërë