Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 15 Dhjetor

0
225
Backdrop on the subject of astrology, child birth, fate, destiny, future, prophecy, horoscope and occult beliefs composed of Zodiac symbols, gears, lights and abstract design elements

Dashi-Mërkuri dhe Venusi do të kenë ndikim pozitiv për të lindurit e kësaj shenje. Diçka që me siguri do të mundësojë që të jetoni më mirë raportet ndërpersopnale. Do të dini të gjeni gjithmonë fjalët e duhura dhe të shfaqni sjelljen tuaj më të mirë. Dialogu do të rrjedhë spontanisht dhe do të tërhiqni vëmendje për mirë.

Demi-Prania e Venusit në shenjën tuaj do ju bëjë mjaft praktikë në punë. Në sajë të aftësive që do të shfaqni, do të lini gjurmë në mendjen e personave që do të keni përballë. Gjithçka do të bëhet më e thjeshtë, pasi do të dini si të veproni.

Binjakët-Mërkuri duket se do ju mundësojë një periudhë pushimi nga problemet dhe pasiguritë që keni, duke ju krijuar mundësi argëtimi. Po ashtu do të nxirrni në pah anët tuaja më të mira, ato që pëlqeni vërtetë dhe që bëjnë përshtypje dhe tek të tjerët. Mundohuni që ti krijoni vetes një relaks sa më të plotë, para se të rinisni.

Gaforrja-Prania e Hënës në shenjën tuaj do ju ndihmiojë që të ndani edhe pasionet më pak të dukshme, historitë e vogla dhe dëshirat me njerëzit që ke pranë dhe përzemër. Lëreni veten të lirë dhe mundohuni të argëtoheni, pasi parashikohet një fundjavë vërtetë speciale.

Luani-Në sajë të pranisë së Venusit dhe Mërkurit do të jeni në qiellin e shtatë. Një bashkim i cili parashikohet të sjellë shumë fat në punë, familje dhe kudo. Kjo është dita kur do të rinisni të shkëlqeni.

Virgjëresha-Do të dish me shumë mundësi që të dorëzohesh përballë fakteve dhe do të duhet të zgjidhësh një problem në shtëpi, diçka që meriton më shumë vëmendje dhe kujdes prej teje. Bëje këtë gjë por mbaj parasysh, se në këtë periudhë jo gjithmonë mund të kesh të drejtë.

Peshorja-Më në fund do të mund të qartësohesh lidhur me diçka që të pengon për të vendosur për një udhëtim, një pasion apo diçka tjetër që të pëlqen më specifikisht. Optimizmi yt dhe dëshira për të bërë gjërat që dëshiron, do të jetë më e fortë se çdo gjë tjetër gjatë kësaj dite.

Akrepi-Ndërsa personi që dashuroni do të dijë të tregojë mendimet e tij praktike dhe të nxehta, ti ndoshta preferon që të jetosh me emocione dhe ndjenja. Kjo është diçka që kësaj radhe do të dalë më së miri dhe do të lejojë që të veprosh mes ëndrrave dhe pasionit.

Shigjetari-Kjo ditë do të jetë e mbushur plot me energji dhe entuziazëm, çka do të largojë çdo frikë apo mendime të çuditshme. Do të jesh gjithë kohës në kërkim të aventurave dhe të një personi si vetja.

Bricjapi-Gjatë kësaj dite dikush do të dijë të kuptojë dhe të heqë dyshimet dhe mendimet e turbullta që keni, ato për të cilat nuk jeni asnjëherë krenar, kur viheni përballë realitetit. Më në fund mund të flasësh lirisht, pa filtra dhe limite.

Ujori-Nëse Hëna sot do të ndikojë për t’iu mbushur me dyshime, shpesh të kota, Mërkuri dhe Marsi do t’iu ndihmojnë që të dialogoni më mirë. Do të dini si të veproni dhe si të silleni.

Peshqit-Përballë një personi që ndoshta gjatë kësaj të premteje do pranojë se nuk di të jetojë dhe të ketë të njëjtën ndjenjë lirie si ju, ka shumë mundësi që të reagosh duke e lënë veten të rrëmbehesh nga pasionet. Do të shfaqni kurajo të madhe dhe do e përballoni këtë ditë më së miri.