Granit Xhakës po i ndodh më e keqja tek Arsenali

0
345

Granit Xhaka ka qenë shënjestër e kritikëve qysh pas disfatës në Premierë Ligë ndaj Watfordit.

Arsenali pësoi 2 me 1 në ndeshjen e fundit në Premierë Ligë ndaj Watfordit, ku Granit Xhaka ishte asistues i golit të vetëm në “Topçinjtë”. Por, pavarësisht kësaj, Xhaka është kritikuar ashpër për rolin e tij në golin e fitores nga nikoqirët.

Sipas legjendës së Southamptonit, Matt Le Tissier, Arsenali duhet të vendos besimin në adoleshentët e talentuar si Reiss Nelson dhe Joe Wilock.

Dyshja kanë shkëlqyer në Evropa Ligës së bashku me 20 vjeçarin Ainsley Maitland Niles.

I pyetur nga prezantuesi në ‘Sky Sports’, Jeff Stelling nëse tifozët do të preferonin t’i besonin yjeve të rritur në shtëpi sesa futbollistët si Mesut Ozil dhe Granit Xhaka, analisti Matt Le Tissier befasoi me përgjigjen e tij.

“100 për qind, 100 për qind”, tha fillimisht ai.

“Nëse gjërat nuk janë duke shkuar në rregull, pse i mbani të njëjtit njerëz në të njëjtën pozitë? Nëse nuk funksionin, ku duhet të përpiqeni ta ndryshoni këtë”

Ndeshja e ardhshme e Arsenali është ajo si mysafirë në Goodinson Park ndaj Evertonit.