Golf-in 2 e 500 eurove, pas modifikimit tenton ta shes 19 mijë euro

0
283

Bëhet fjalë për një veturë të tipit GOLF1, të blerë për vetëm 500 euro, të publikuar nga Patrik Milkah nga Shtutgarti, shpallje e vendosur në faqen Mobile.de.

Adhuruesit e automobilave kanë mbetur të habitur kur panë në internet në një webfaqe të shitjes së veturave që figuronte një veturë Golf, i prodhuar në vitin 1993, por që kushtonte 19.000 Euro.

Bëhet fjalë për një veturë të modifikuar me një motor me 110 kuaj-fuqi, në një makinë që peshon vetëm 810 kilogramë dhe që mund të arrijë shpejtësinë prej 100 kilometrash në orë për 8.2 sekonda dhe një maksimum të shpejtësisë prej 182 km/h.