Gold AG do të publikojë këngën që do preki gjithë shqiptarët (VIDEO)

0
292

Para dy javësh reperi nga Presheva Gold AG, solli këngën kushtuar vendlindjes së tij.

‘Medvegja” ishte titulli i projektit të ri që reperi solli në skenë, mirëpo ai nuk e ka në plan të ndalet me kaq.

Reperi ka realizuar një tjetër këngë që flet për të kaluarën shqiptare, një tekst që do prekë zemrat e shumë prej tyre.

“Falja e gjakut” është projekti i tij i ri, që flet për këtë fenomen të hidhur në historinë shqiptare, i cili në plot prej viseve të banuara me shqiptarë, ekziston ende.

Prive ka mësuar se ai do e publikojë këtë këngë me një klip që më shumë do i ngjajë një mini filmi, e ku do të luajnë Çun Lajçi dhe Halil Budakova. /Prive.al