Ballina Sport Gattuso: Ndeshje e vështirë, duhet të kemi respekt për Olympiacosin

Gattuso: Ndeshje e vështirë, duhet të kemi respekt për Olympiacosin

0
185

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, paralajmëron lojtarët e tij se duhet të kenë respekt për Olympiacosin përpara një ndeshje shumë të vështirë në Ligën e Evropës.

Rossonerët luajnë në udhëtim sonte duke kërkuar të rezervojnë kualifikimin në mesin e 32 skuadra, nëse ata shmangin humbjen nga Olympiacosi.

Trajneri italian ka përvojë në Greqi pasi mori përgjegjësinë e klubit OFI Kretë, dhe foli me Milan TV për kthimin e tij dhe ndeshjen e rëndësishme ndaj skuadrës greke.

“Ishte një hap themelor në rritjen time, më dha shumë emocione. Ishte e vështirë, sepse nuk kishte kushte më të mira për të punuar, por e dija se çfarë po bëja”, ka thënë fillimisht Gattuso.

“Unë gjithashtu mendoj për shumë gjëra të mira, takova njerëz me krenari që mbanin vlerat e klubit në një periudhë të vështirë të kushteve financiare”.

“Sonte është një lojë shumë e vështirë, unë pranova pesë gola këtu me OFI Kretën dhe gjithashtu pashë që Juventusi humb këtu në Ligën e Kampionëve 2014-15”.

“Nuk është një vend i lehtë për të shkuar. Ne duhet të sigurohemi që nuk i nënvlerësojmë ata dhe se nuk na habisin, sepse ata patjetër do të fillojnë fortë”.