Futbollisti Agim Zeqiri pjesë e klubit FC USV Eschen Mauren

0
569

Futbollistët shqiptare gjithnjë e më shumë po depërtojnë në Evropë duke qenë shumë të suksesshëm në skuadrat ku luajnë

Njeri ndër ta është edhe Agim Zeqiri nga fshati Shoshajë nga komuna e Preshevës i cili luan për ligen e 1 classic tek klubi fc usv Eschen Mauren për ekipin e parë.

Ai është 37 vjeçar, por shihet me të ardhme të ndritur derisa më parë është krahasuar me yjet e futbollit shqiptare.

Zeqiri mbahet mend pasi Debutoi ne futbollin Zviceran si 17 vjeçar duke luajtur për FC Balzers, Kf Bashkimin Flums FC grabs FC schaan FC ruggell  e po ashtu ka luajtur edhe disa vite për grup moshat e Reja të Liechtensteinit U14 nderi U18 dhe tash për FC Usv Eschen Mauren

Për Zeqirin janë të interesuara shumë Skuadra Regjionale dhe inter regjionale

Agim Zeqiri i ka zhvilluar 2 ndeshje qe prej transferimit te tij gjate verës dhe ka shenuar edhe një gol ne garat e ligës e 1 classic per USV

Po ashtu Zeqiri ka thyer edhe rekord si golashënuesi më vjetër në ligën e 1 Classic dhe në klubin e tij Usv Eschen Mauren në moshën 37 vjeçare.

Nga Liechtensteini për portalin www Syri.tv – Arben Mehmeti