FOTO/ Zbulohen tre finalistët e ‘Djalit të artë’. Ja emrat

0
407

Golden Boy’ ka tre finalistët e tij.

Gazeta italiane ‘Tuttosport’ ka bërë të ditur se Kylian Mbappe, Gabriel Jesus dhe Ousmane Dembele janë treshja e fundit në garë për çmimin e futbollistit më të mirë të vi për vitin 2017.

Marcus Rashford dhe Christian Pulisic janë jashtë konkurrencës.

Mbappe konsiderohet si favorit pas ndeshjeve të mira tek Paris Saint-Germain pas transferimit nga skuadra tjetër e Ligue 1, Monaco.