“Forca e ligjit” në terren, mbi 300 të arrestuar javët e fundit

0
191

Në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit” gjatë këtyre javëve janë arrestuar mbi 300 persona.

Policia e Shtetit publikoi të dhëna nga operacioni “Forca e ligjit”, duke theksuar se, “gjatë këtyre javëve janë arrestuar 67 persona me precedentë, 70 persona për armëmbajtje pa leje, 154 persona janë ndaluar si të kërkuar kombëtar dhe 14 persona janë ndaluar si të kërkuar ndërkombëtar”.

Në kuadër të këtij operacioni “janë sekuestruar 43 armë zjarri, 460 kg kanabis, 2.6 kg heroinë dhe kokainë, 4 mina dhe 400 gram tritol, 36 granata dhe 2200 fishekë”.

Po ashtu, janë sekuestruar edhe 17 300 euro.