Fitoi 1.7 milion pund, kompania refuzon ta paguajë

0
372

Një kumarxhi ka hedhur në gjyq një kampani pasi nuk i ka paguaj xhekpotin e fituar prej 1.7 milion poundësh.

Ai e ka fituar këtë xhekpot në lojëra që luhen në kopmjutera elektronik.

Sipas kompanisë fitoren e ka shkaktuar një problem në sistem dhe se ai nuk ka fituar.

Ata i kanë ofruar atij 60 mijë paund shpërblim, por nuk kanë pranuar që ti paguajnë xhekpotin.

Andrew Green, tashmë është në gjyq me Betfred.

Ai shprehet se ata janë të shpejtë kur vjen puna për të të marrë paratë, por për të dhënë nuk ti japin.