EMRI/ Ndjekje nëpër rrugë, kapet shqiptari në Francë

0
164

Do të vihej në pranga pas një ndjekje nga policia në Annecy, pranë Lionit në Francë.

Media lokale kanë bërë të ditur se një 24 vjeçar shqiptar është dënuar me 2 vite burg, pasi i është gjetur drogë me vete.

Muhamet Brahja u arrestua në fillim të kësaj jave në makinën e tij, pas një ndjekjeje nga oficerët e antidrogës, pasi fillimisht kishte kundërshtuar që ti ndalonte policisë.

Pasi u kap, atij iu gjetën 27 gram heroinë, 30 gram kokainë, një armë, një kuti me gaz lotsjellës dhe një thikë.

Pasi doli në gjyq, gjykata vendosi ta dënojë me dy vite burg.