‘Do të ngremë flamurin turk në Athinë, prisni popullin’… hakerat sulmojnë faqen e ish-ministrit grek

0
314

Sipas raportimeve të mediave greke hakerat turq kanë sulmuar profilin e ish-ministrit të Financave të Greqisë Yanis Varofakis në Tëitter.

Pasi i kanë marrë faqen ata kanë postuar video me flamurin turk dhe atë grek ku kanë shkruar “ “Do të ngremë flamurin turk në Athinë. Prisni popullin fisnik dhe luftëtar të Turqisë“.

Ndërkohë vetë ish ministri Varoufakis sqaroi më vonë se faqja i ishte bllokuar për një ore: “Llogaria ime u kap nga fashistët turq me barbaritë e tyre. Shpresoj që ta kem rimarrë tani” ka shenuar ai.