Dëm 1 miliom paund, zjarri shkrumbon McLaren-in (Video)

0
350

Ngjarja ndodhi pranë aeroportit të Heathrow, në Berkshire të Anglisë, ndërsa fatmirësisht drejtuesi i tij ka mundur të shpëtojë.

Zyrtarë të McLaren ka folur për ngjarjen dhe kanë thënë se bëhet fjalë për një rast të izoluar. Megjithatë pronari i McLaren tashmë ka humbur 1 milionë paund nga dëmi i shkaktuar nga zjarri.