Dalin skeretet/ Ronaldo do bojkotojë ‘Topin e Artë’, fitues shpallet…

0
217

Nga italia vjen një deklaratë befasuese ku bëhet me dije se Ronaldo do të bojkotojë  ceremoninë e ‘Topit të Artë’.

Sipas Alessandro Alciato do të jetë pikërisht Luka Modriç, kroati ai që do të mbyllë kështu një vit super të sukseshsëm, veçanërisht pas performancës së tij të mirë për Botërorin e zhvilluar në Rusi verën që lamë pas.

“Modric fiton Topin e Artë. Mbappè merr Topin e Artë Under 21. Të hënën në Paris bëhet ceremonia”, ka shkruar në Tëitter, ndërkohë qënë vendin e dytë sipas rij renditet Ronaldo dhe më pas Griezmann.

Gazetari shkon më tej duke thënë se këta të fundit do të bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së çmimeve, pasi janë pak a shumë të njohur me rezultatet e votimit.