Cristiano Ronaldo e ka fituar çmimin e FIFA-s ‘Lojtari i Vitit’.

0
474

Cristiano Ronaldo e ka fituar çmimin e FIFA-s ‘Lojtari i Vitit’.

Portugezit të Real Madridit, i ka takuar sërish çmimi i FIFA-s për ‘Lojtarin e Vitit’.

33 vjeçari në garë për këtë çmim ka mposhtur rivalin e tij të madh, Lionel Messin, dhe brazilianin Neymar.

Kujtojmë se ceremonia e FIFA-s për ‘Lojtarin e Vitit’ është organizuar në Londër