Zyrtare: FIFA zgjedh formacionin më të mirë të vitit, dominohet nga futbollistët e Realit...

Ka filluar ndarja e çmimeve nga FIFA në ceremoninë e ndarjes së tyre që po mbahet në Londër. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve parashihen...

Shqiptari që luan në La Liga, më shumë gola se Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo është një prej golashënuesve më të mëdhenj të futbollit. Ylli i Real Madridit gjithnjë ka qenë efikas para golit duke regjistruar statistika...

ZYRTARE: Sion shkarkon Paolo Tramezzanin

Paolo Tramezzani nuk është më trajner i Sionit. Lajmi është konfirmuar nga skuadra zvicerane e cila njofton se për shkak të rezultateve të dobëta ka...

Kush do të shpallet sonte lojtari më i mirë në botë?

Leo Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar FIFA e zgjedhë sonte lojtarin e vitit. Sonte do të shpallet lojtari më i mirë për vitin 2017. Futbollistin më të...

Berisha asistoi për barazimin e Salzburgut

Skuadra e Salzburgut u kthye me një pikë në përballje me Admira-n, ku barazuan me rezultat 1:1, në ndeshjen e javës së 12-të të...

Granit Xhakës po i ndodh më e keqja tek Arsenali

Granit Xhaka ka qenë shënjestër e kritikëve qysh pas disfatës në Premierë Ligë ndaj Watfordit. Arsenali pësoi 2 me 1 në ndeshjen e fundit në...

FOTO/ Zbulohen tre finalistët e ‘Djalit të artë’. Ja emrat

Golden Boy’ ka tre finalistët e tij. Gazeta italiane ‘Tuttosport’ ka bërë të ditur se Kylian Mbappe, Gabriel Jesus dhe Ousmane Dembele janë treshja e...

Ibra kthehet para vitit 2018

Këmbëngulja e Zlatan Ibrahimoviç për të qëndruar dhe për ti provuar tifozëve se duhet ende të lërë shenjë me fanelën e Manchester United, ka...

Gjilani vazhdon pa humbje, ndanë pikët me Vllazninë

Ndeshja nisi me një rast të mirë për skuadrën vendase të Vllaznisë, kur Salihu goditi mirë por jo saktë. Në minutën e 23-të, Armend Thaqi...

Lajmet e fundit

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si...

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si ta perdorni..!? Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i shkakton trupit speci… Farat dhe speci janë të pa ndashëm në...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...