United i gatshëm për të shitur një ose dy mbrojtës, ja emrat që janë...

Manchester United pritet të bëjë ndryshime në merkato. Sipas “Manchester Evening News”, pagat e “Djajve të Kuq” janë rritur në mënyrë dramatike dhe po mendon...

Serbi që bëri nervoz Serbinë për deklaratën pro Kosovës, por çka thotë Vujosheviqi

Trajneri i njohur i basketbollit, Dushko Vujosheviq, e ka mbrojtur basketbollistin e përfaqësueses së Serbisë, Nikola Kaliniç, i cili po atakohet kohët e fundit...

Ja mjekët si ia shpëtojnë jetën

Ra në tapet pas një shkelmi në fytyrë të rivalit të tij Charlie Ontiveros, por jashtë kafazit të gjithë e kuptuan menjehërë se diçka...

Zyrtare: Caktohet data e re për meçi Bellew – Haye

Tony Bellew dhe David Haye e ka caktuar datën e ardhshme për rimeç, ku do të takohen në maj, pasi që i meçi i...

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Liverpool

Gara më e madhe evropiane për klube sonte në ‘Allianz Arena’ vë përballë gjigantët e futbollit, skuadrën e Bayern Munich dhe Liverpoolit. Ndeshja e parë...

Andre Villas-Boas dërgohet në spital pas lëndimit në Dakar Rally

Ai ishte dy orë, 12 minuta dhe 50 sekonda prapa liderit të garës pas etapës së tretë, mirëpo në periudhën e katërt, vetura e...

Solari është trajneri i ri i Real Madrid, ky është stili i lojës që...

Santiago Solari, ish lojtari i Real Madrid, sot është emëruar si zëvendësues i Julen Lopetegui. Lopetegui është shkarkuar nga pozita e trajnerit të “Los Blancos”,...

Botërori me përjashtime të bujshme

Listat paraprake të disa kombëtareve të futbollit për Botërorin e kësaj vere kanë sjellë përjashtime të bujshme. Së fundmi te Spanja dhe Argjentina, dy pretendente...

Eros Grezda drejt Serie A

Mediat kroate e japin të ardhmen e Eros Grezdës drejt kampionatit italian. Mesfushori me tipare sulmuese i kombëtares shqiptare, Grezda, falë paraqitjeve pozitive që ka...

Dështon transferimi i Ronaldos drejt Juves, Perez…

Ronaldo është shumë pranë transferimit tek Juventus për shumë e 100 milion eurove, dhe Cristiano raportohet që të ketë pasur një ujdi me perez...

Lajmet e fundit

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si...

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si ta perdorni..!? Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i shkakton trupit speci… Farat dhe speci janë të pa ndashëm në...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...