Pique bën histori në Ligën e Kampionëve, mbrojtësi me më shumë gola në këtë...

Gerard Pique ka shënuar golin e fitores për Barcelonën kundër Dinamo Kievit, që nuk ishte vetëm i rëndësishëm për klubin, por gjithashtu...

Eduard Haljiti pjesë e shkollës FC Alstätteta

I lindur në Alstättet të Kt. St. Gallen-it, njëmbëdhjetë vjeçar Eduard Haljiti stërvitet me dëshirën e madhe në shkollën e njohur të...

Futbollisti Bashkim Rexhepi pjesë e shkollës FC DARDANIA në St.Gallen të Zvicrës

Futbollisti me prejardhje nga fshati Kurbali – Preshevë Bashkim Rexhepi i cili jeton dhe vepron në St.Gallen të Zvicrës, ai po bën...

Futbollisti Agim Zeqiri pjesë e klubit FC USV Eschen Mauren

Futbollistët shqiptare gjithnjë e më shumë po depërtojnë në Evropë duke qenë shumë të suksesshëm në skuadrat ku luajnë

Lindrit Ibrahimi pjesë e shkollës së futbollit «FC Alstätteta » në Zvicër

Futbollisti shqiptar Lindrit Ibrahimi , i lindur në Tetorë të vitit 2006 në St.Gallen të Zvicrës me prejardhje nga Rahovica e Preshevës

Dardanët u rikthehen stërvitjeve, flasin Rashica e Fazliji

Pas fitores së parë në garat kualifikuese për Kampionatin Botëror, Kombëtarja e Kosovës i është rikthyer stërvitjeve për t’u përgatitur për ndeshjen...

Ermal Ibrahimi në Namur të Belgjikës pjesë e kategorisë P2A në ligën e futbollit

Ermal Ibrahimi është në moshë të re dhe premton shumë për t’u bërë një futbollist i madh. Ermal me...

Më 4 shtator bokseri tërrnocas, Shefat Isufi ngjitet në ring

Postimi i kampionit Shefat Isufit Ndeshja po afrohet ku me 04.09.2021 do të ngjitet në Ring ne Lübeck Luani...

Volleybeach në Preshevë.

Nën patronatin Qendrës Sportive "Presheva" dhe me ndihmën e qeverisë komunale, konkretishtë Kryetares së Komunës së Preshevës, zonjës Ardita Sinani, mbrëmë...

Vjosa Osmani: Nora Gjakova i solli Kosovës dritë, në këtë die zie

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani e ka uruar xhudisten Nora Gjakova për medaljen e artë që e fitoi sot në Lojërat Olimpike,...

Lajmet e fundit

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si...

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si ta perdorni..!? Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i shkakton trupit speci… Farat dhe speci janë të pa ndashëm në...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...