Eduard Haljiti pjesë e shkollës FC Alstätteta

I lindur në Alstättet të Kt. St. Gallen-it, njëmbëdhjetë vjeçar Eduard Haljiti stërvitet me dëshirën e madhe në shkollën e njohur të...

Futbollisti Bashkim Rexhepi pjesë e shkollës FC DARDANIA në St.Gallen të Zvicrës

Futbollisti me prejardhje nga fshati Kurbali – Preshevë Bashkim Rexhepi i cili jeton dhe vepron në St.Gallen të Zvicrës, ai po bën...

Futbollisti Agim Zeqiri pjesë e klubit FC USV Eschen Mauren

Futbollistët shqiptare gjithnjë e më shumë po depërtojnë në Evropë duke qenë shumë të suksesshëm në skuadrat ku luajnë

Lindrit Ibrahimi pjesë e shkollës së futbollit «FC Alstätteta » në Zvicër

Futbollisti shqiptar Lindrit Ibrahimi , i lindur në Tetorë të vitit 2006 në St.Gallen të Zvicrës me prejardhje nga Rahovica e Preshevës

Dardanët u rikthehen stërvitjeve, flasin Rashica e Fazliji

Pas fitores së parë në garat kualifikuese për Kampionatin Botëror, Kombëtarja e Kosovës i është rikthyer stërvitjeve për t’u përgatitur për ndeshjen...

Ermal Ibrahimi në Namur të Belgjikës pjesë e kategorisë P2A në ligën e futbollit

Ermal Ibrahimi është në moshë të re dhe premton shumë për t’u bërë një futbollist i madh. Ermal me...

Më 4 shtator bokseri tërrnocas, Shefat Isufi ngjitet në ring

Postimi i kampionit Shefat Isufit Ndeshja po afrohet ku me 04.09.2021 do të ngjitet në Ring ne Lübeck Luani...

Volleybeach në Preshevë.

Nën patronatin Qendrës Sportive "Presheva" dhe me ndihmën e qeverisë komunale, konkretishtë Kryetares së Komunës së Preshevës, zonjës Ardita Sinani, mbrëmë...

Vjosa Osmani: Nora Gjakova i solli Kosovës dritë, në këtë die zie

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani e ka uruar xhudisten Nora Gjakova për medaljen e artë që e fitoi sot në Lojërat Olimpike,...

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka arritur ti bëjë krenare gjithë shqiptarët duke fituar medaljen...

Distria e ka nisur mbarë ditën e parë të “Tokio 2020”, pasi ka fituar tri ndeshjet e para dhe pastaj edhe finalen...

Lajmet e fundit

Ilir Rizaj dhe Adriatik Bërdaku me një projekt të ri muzikor “Samba Griega”

Nga E.B., Nju Jork “Samba Griega” është një video muzikore, rezultat i bashkëpunimit mes dy krijuesve shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në New York, fotografit/regjisorit...

Zvicër/ Hapet shkolla e gjuhës shqipe në Siebnen

“Shkolla Shqipe” në Zvicër ka çelur klasën e saj më të re për mësimin e gjuhës shqipe në Siebnen të Kantonit të Schëyz-it! “Të hënën...

Atmosfera dhe surprizat për 28 Nëntorin tek i Bizneseve Shqiptare në Zvicrën Qëndrore

Sot, 28 Nëntor 2021 rrjeti në luzern mbajti takimin e rregullt me antarët, takim i rregullt gjatë çdo fund muaji, me qëllimin për bashkëpunim...