Kjo perime u përmirëson shëndetin e nyejve dhe ju mbron nga kanceri

Qoftë nëse e hani atë pa e përzier me ushqime tjera, apo e hidhni në supë ose në sallatë, selino sjellë efekte të mahnitshme...

Ka një arsye pse flemë më pak dhe plakemi

Hulumtimet e reja tregojnë se paraardhësit tanë mund të mbanin pjesë të përgjegjësisë për mungesë gjumi. Konsiderohet se dallimet në kohë kur disa njerëz shkojnë...

Përse mjekët pediatër e ndalojnë përdorimin e pudrës, ja nga se rrezikohen bebet

Pudra është një produkt që përbëhet nga magnezi, silikoni, oksigjeni dhe hidrogjeni dhe funksioni i saj është të thithë lagështirën nga lëkura e fëmijës....

Interesante/ Mushkonjat nuk pickojnë këta persona

Shpesh hamendësojmë se pse disa njerëz pickohen nga mushkonjat e disa të tjerë jo. Ka shumë arsye mirëpo një kryesore lidhet me nivelin 3 të...

Nusja ‘çmendet’ ditën e dasmës! Mjeku shokohet nga ajo çfarë i gjen brenda kokës

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me një nuse. Ajo quhet Keyll dhe ditën e dasmës e kaloj në spital, pasi kishte dhimbje koke...

Alarmi/ Rreth 120 produkte ushqimore shqiptare shkaktojnë kancer

Alarmi/ Rreth 120 produkte ushqimore shqiptare shkaktojnë kancer ‘Bie alarmi’ -Nëse konsumoni produkte shqiptare si gjalpi, qumështi, fasulet, vaji, uji, frutat e thata, vera, të...

Tetë orë apo më shumë në kompjuter, shkaktojnë ishiasin

Tetë orë apo më shumë të kaluara duke punuar në kompjuter, kohë të pamjaftueshme për t’i kushtuar kujdes trupit tonë dhe niveli i ulët...

Lajmet e fundit

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si...

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si ta perdorni..!? Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i shkakton trupit speci… Farat dhe speci janë të pa ndashëm në...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...