Pas këtij lajmi nuk do merrni më ujë me akull në lokale! Ja çfarë...

Në ditët e nxehta të verës, uji apo pijet e ndryshme shoqërohen me akull. Por, ndërsa ne e blejmë ujin për të mos konsumuar...

Konsumuesit e çajit janë më kreativë dhe kanë imagjinatë më të pasur

Nëse ju pëlqen të konsumoni shumë çaj, atëherë shanset janë të mëdha se keni një imagjinatë më të pasur dhe jeni më kreativë sesa...

Kush guxon dhe kush nuk guxon të pijë kafe

Artriti urik është një lloj sulmi artritik i nyjave që karakterizohet nga sulmet akute të dhimbjes së fortë dhe të padurueshme, ndjeshmëria, skuqja, nxehtësia...

Dhimbjet e muskujve, lodhja dhe kapsllëku: Që të trija mund të jenë shenja të...

Energjia metabolike, replikimi i ADN-së, sinteza e proteinave dhe detoksikimi varen nga magnezi. Aftësia e magnezit për t’i dhuruar trupit tonë shumë përfitime, e ka...

Doni që dita t’ju ecë mbarë? Bëni këto veprime në mëngjes

Mëngjesi është pjesa ku secili nga ne nis rrugëtimin e ditës, dikush në shkollë, dikush në punë ose në shtëpi, është e rëndësishme që...

5 arsye pse duhet të konsumoni sa më shumë patate të ëmbla

Për një jetë të shëndetshme keni nevojë për ushqim të shëndetshëm, për këtë arsye duhet të shtoni në regjimin tuaj ushqimor pataten e ëmbël....

Hani pa kursim, ja vlerat shëndetësore të rrepave

Rrepat përdorim të madh gjejnë në ushqime,por pak njerëz janë të informuar për vetitë shëndetësore që kanë. Një numër i madh i dobive shëndetësore është...

Maskë me limon për largimin e zbokthit

Keni dëgjuar shumë për të mirat e limonit edhe kur vjen fjala për bukurinë dhe kujdesin ndaj lëkurës. Kësaj radhe do ju njoftojmë edhe me...

Hani një vezë të zier dhe pak uthull çdo mëngjes, ky kombinim do të...

Keni ngrënë ndonjëherë vezë të ziera, përzier me uthull? Me siguri që jo, por kur ta zbuloni se çfarë bën besoj se do ta...

Mbrohuni nga sulmi në zemër me vetëm një vezë ditë!

Shumica prej nesh janë të vetëdijshëm, përsa i përket vlerave dhe vitaminave që mbart veza. Tanimë një studim i ri i publikuar në Gazetën e...

Lajmet e fundit

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si...

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si ta perdorni..!? Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i shkakton trupit speci… Farat dhe speci janë të pa ndashëm në...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...