Berger-Kurtit: Gjermania do të mbështesë Procesin e Berlinit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim sekretarin e shtetit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Miguel...

Flija në Durrës, me shijen më fantastike!

Flija është simbol i parë i kulturës ushqimore në kuzhinën shqiptare. Sot shija e saj njihet nëpër shumë vende...

Potenciali intelektual i Diasporës Shqiptare në mëkëmbjen e vendeve amë

Potenciali intelektual dhe përvojat e Diasporës Shqiptare nuk po shfrytëzohen fare në mëkëmbjen e vendeve amë. Diaspora Shqiptare është shumë e përgaditur...

Të dhënat nga neuroshkenca rreth fiziologjisë së trurit gjatë përdhunimit seksual?

Nga: Prof. Dr. Fadil Çitaku, PhD Fatëkeqësisht dhunimet seksuale që ushtrohen ndaj fëmijeve, adoleshentëve e po ashtu edhe ndaj...

70% e kosovarëve nuk i kanë kushtet për ta kaluar një pushim në bregdet,...

Kur jemi në kohën e pushimeve verore, jo të gjitha familjet në Kosovë kanë mundësi ta realizojnë një pushim në bregdet.

Simmons vazhdon përpIasjen me EULEX-in: E vërteta do të dalë në pah

Ish-kryetari i Asamblesë së gjyqtarëve të EULEX, Malcolm Simmons, ka vazhduar polemikën me misionin e BE’së për sundimin e ligjit në Kosovë.

Kusari-Lila: Dallimet mes Thaçit dhe Kurtit janë të mëdha

Kryetarja e Alternativës, njëherësh shefe e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari – Lila, ka thënë se ish presidenti i Kosovës,...

Historia e kokës së “Dhisë së Shenjtë” në përkrenaren e Skënderbeut

Para do kohësh, një ose dy a tre dijetarë shqiptarë paskan thënë e përsëritur në televizor e më gjerë se “flamuri i...

Deklarata e Besnik Tahirit është e dëmshme

Refik Hasani Përgjigje ndaj deklaratës së Besnik Tahirit,se,,Pa luftë, nuk merren Presheva,Medvegja e Bujanoci’’. Ia...

«KF LUGINA» NGA PRESHEVA VLERËSON ME MIRËNJOHJE GAZETARIN E SYRI.TV NGA ZVICËRA ARBEN MEHMETI.

 Është hera e tretë që gazetari i televizionit SYRI.TV Arben Mehmeti shpërblehet me  mirënjohe.  Kështu ndodhi edhe sot...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....