Kërkoi ryshfet, një muaj paraburgim për inspektorin e komunikacionit

Gjykata Themelore në Gjilan ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji ndaj të pandehurit S. D., pasi që ai në pozitën...

Aksidenti në Duhël, ka të lënduar edhe fëmijë

Katër persona kanë pësuar lëndime trupore, ndër ta edhe dy fëmijë në një aksident në magjistralen Prishtinë- Prizren më saktësisht në fshatin Duhël. Zëdhënësi i...

Kurti nuk e pranon vendimin e Kushtetueses për dekretin e Thaçit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka quajtur të papranueshëm vendimin e Gjykatës Kushtetuese për mandatarin. Ai ka thënë...

Ndërron jetë rapsodi i famshëm kosovar

Ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare rapsodi i famshëm kosovar, Hashim Shala. Shala ishte një nga zërat më të pëlqyer të muzikës folklorike shqiptare...

Tirana dhe Prishtina zyrtare do të duhej ndërruar diskursin politik!?

Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Dallimet në mesë të partive në Kosovë për qëndrimin ndaj Medvegjës, Bujanocit dhe Preshevës qëndrimi që mban...

Deklarata e Besnik Tahirit është e dëmshme

Refik Hasani Përgjigje ndaj deklaratës së Besnik Tahirit,se,,Pa luftë, nuk merren Presheva,Medvegja e Bujanoci’’. Ia...

Dështon komuna e Ahmetit/ Prishtina bart 25 milionë euro nga 2018

Raporti financiar 2018 i kryetarit të Komunës së Prishtinës është dokumenti më i sakt që flet për të arriturat apo dështimet skandaloze të qeverisë...

SHAIP KAMBERI I VETËM KUNDËR “BOTËS SERBE”

Shkruan Tomislav Markovic, gazetar dhe shkrimtar nga Beogradi.Huazuar nga Al Jazeere Aleksandar Vuçiq dhe shoqëruesit e tij pëlqejnë të...

VIDEO/Momenti tragjik kur kamioni ‘fluturon’ në rrugën e Gjilanit

Në këtë aksident ka mbetur i vdekur një person dhe janë lënduar dhjetëra të tjerë. Indeksonline ka siguruar videon e momentit kur shoferi i kamionit...

Reagim i ashpër i mediave Serbe pasi ish-avokati i gjeneralit kroat Ante Gotovina, Gregory...

Mediat serbe kanë reaguar me nervozë pasi ish-avokati i gjeneralit kroat Ante Gotovina, Gregory W. Kehoe ka pranuar të jetë avokat i...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....