Vdekja e katër turistëve rusë në Shqipëri: Kthehen mbrapsht mostrat e ujit, u morën...

Kur pritej që në laborator të kishte nisur ekspertiza për ujin e pishinës dimërore pranë të cilës u gjet i vdekur Sergei,...

Arrestohet i dyshuari për falsifikim të dokumenteve, konfiskohen 58 mijë euro kesh

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin për “Falsifikim”. Sipas njoftimit të PK-së, gjatë ditës së sotme...

Kolinda Kitaroviç Mesazh Vuçiçit: Gati E Kemi Krijimin E Boshtit Me Kosov, Shqipëri, Slloveni...

Takimi i Presidentit të Serbisë, Aleskandër Vuçiqit, me kryeministrin e Greqisë, Bullgarisë, atë të Rumanisë ka ngjallur reagime të as hpëra në...

Mediat serbe: Beogradi nis tanke drejtë kufirit me Kosovën

Tensionimi i situatës në Veri të Kosovës nuk ka të ndal. Mediat serbe raportojnë se ushtria serbe ka nisur edhe tanke drejtë...

Kryeministri Kurti reagon pas incidenteve në Veri, thotë se sulme të tilla nuk do...

Pas djegjes së Qendrës së Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok dhe sulmit ndaj Qendrës së Regjistrimit Civil në Zveçan, ka reaguar...

Blerina Ademi Sahiti kandidate për ulëse në kuvendin komunal të Mitrovicës, e rreshtuar në...

Blerina Ademi Sahiti, është një grua aktive dhe ambicioze! Ajo, sot është nënë e tre fëmijëve, dhe përveç përgjegjësive...

Një ditë e një pacienti në Mitrovicë

Shkruan: Blerina Ademi Sahiti Mjeku është profesion i shpirtit! Është biznes shumë fisnik dhe i përgjegjshëm,...

Statistikat e të huajve për gjysmën e parë të vitit 2021

Bern -Wabern, 12 gusht 2021 - Imigrimi në Zvicër u rrit me 3.9 përqind...

Volleybeach në Preshevë.

Nën patronatin Qendrës Sportive "Presheva" dhe me ndihmën e qeverisë komunale, konkretishtë Kryetares së Komunës së Preshevës, zonjës Ardita Sinani, mbrëmë...

SHAIP KAMBERI I VETËM KUNDËR “BOTËS SERBE”

Shkruan Tomislav Markovic, gazetar dhe shkrimtar nga Beogradi.Huazuar nga Al Jazeere Aleksandar Vuçiq dhe shoqëruesit e tij pëlqejnë të...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....