Vdekja e katër turistëve rusë në Shqipëri: Kthehen mbrapsht mostrat e ujit, u morën...

Kur pritej që në laborator të kishte nisur ekspertiza për ujin e pishinës dimërore pranë të cilës u gjet i vdekur Sergei,...

Arrestohet i dyshuari për falsifikim të dokumenteve, konfiskohen 58 mijë euro kesh

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin për “Falsifikim”. Sipas njoftimit të PK-së, gjatë ditës së sotme...

Kolinda Kitaroviç Mesazh Vuçiçit: Gati E Kemi Krijimin E Boshtit Me Kosov, Shqipëri, Slloveni...

Takimi i Presidentit të Serbisë, Aleskandër Vuçiqit, me kryeministrin e Greqisë, Bullgarisë, atë të Rumanisë ka ngjallur reagime të as hpëra në...

Mediat serbe: Beogradi nis tanke drejtë kufirit me Kosovën

Tensionimi i situatës në Veri të Kosovës nuk ka të ndal. Mediat serbe raportojnë se ushtria serbe ka nisur edhe tanke drejtë...

Kryeministri Kurti reagon pas incidenteve në Veri, thotë se sulme të tilla nuk do...

Pas djegjes së Qendrës së Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok dhe sulmit ndaj Qendrës së Regjistrimit Civil në Zveçan, ka reaguar...

Blerina Ademi Sahiti kandidate për ulëse në kuvendin komunal të Mitrovicës, e rreshtuar në...

Blerina Ademi Sahiti, është një grua aktive dhe ambicioze! Ajo, sot është nënë e tre fëmijëve, dhe përveç përgjegjësive...

Një ditë e një pacienti në Mitrovicë

Shkruan: Blerina Ademi Sahiti Mjeku është profesion i shpirtit! Është biznes shumë fisnik dhe i përgjegjshëm,...

Statistikat e të huajve për gjysmën e parë të vitit 2021

Bern -Wabern, 12 gusht 2021 - Imigrimi në Zvicër u rrit me 3.9 përqind...

Volleybeach në Preshevë.

Nën patronatin Qendrës Sportive "Presheva" dhe me ndihmën e qeverisë komunale, konkretishtë Kryetares së Komunës së Preshevës, zonjës Ardita Sinani, mbrëmë...

SHAIP KAMBERI I VETËM KUNDËR “BOTËS SERBE”

Shkruan Tomislav Markovic, gazetar dhe shkrimtar nga Beogradi.Huazuar nga Al Jazeere Aleksandar Vuçiq dhe shoqëruesit e tij pëlqejnë të...

Lajmet e fundit

Ilir Rizaj dhe Adriatik Bërdaku me një projekt të ri muzikor “Samba Griega”

Nga E.B., Nju Jork “Samba Griega” është një video muzikore, rezultat i bashkëpunimit mes dy krijuesve shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në New York, fotografit/regjisorit...

Zvicër/ Hapet shkolla e gjuhës shqipe në Siebnen

“Shkolla Shqipe” në Zvicër ka çelur klasën e saj më të re për mësimin e gjuhës shqipe në Siebnen të Kantonit të Schëyz-it! “Të hënën...

Atmosfera dhe surprizat për 28 Nëntorin tek i Bizneseve Shqiptare në Zvicrën Qëndrore

Sot, 28 Nëntor 2021 rrjeti në luzern mbajti takimin e rregullt me antarët, takim i rregullt gjatë çdo fund muaji, me qëllimin për bashkëpunim...