Fotografim votash në Prizren

Kryeprokurori i Prizrenit Admir Shala tha se në Prizren janë evidentuar raste të fotografimit të votave. Kryeprokurori i Prizrenit Admir Shala tha për KALLXO.com se...

Moti për pesë ditë, nga nesër shi

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës ka bërë të ditur se nga dita e hënë deri të mërkurën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e...

Pamje nga pika kufitare Jarinje, ja si u çmontua mjeti shpërthyes i gjetur në...

Përmes pikës kufitare në Jarinje serbët kanë tentuar të fusin një autobus të dyshimtë, duke tentuar të prishin procesin zgjedhor të zgjedhjeve lokale. Mirëpo, ky...

Nuk ka rrymë në një qendër votimi në Hereq

Në qendrën e votimit në shkollën e Hereqit të Gjakovës nuk ka rrymë. Në një qendër votimi të vendosur në Shkollën “Dëshmorët e Hereqit” nuk...

Kandidatit për kryetar të Mitrovicës i thyhet zyrja, ja çka i vjedhin

Përmes një njoftimi dërguar mediave, vet kandidati i pavarur për kryetar të Komunës së Mitrovicës, Fisnik Gjinaj, ka bërë me dije se në orët...

Deklarohet KQZ: Deri në ora 15 pjesëmarrja e votuesve 29,19%

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), ka njoftuar se në bazës të dhënave të dërguara në mënyrë elektronike nga qendrat e votimit nga...

Analisti politik: Haradinaj fali 60 milionë euro, për fushatë elektorale dhe shkëmbim të votave

Analisti i çështjeve politike Ali Hertica, ka komentuar lidhur me vendimin e Qeverisë së Kosovës për faljen e borxheve për ambalanzhuesit e ujit. Në një...

Superoperacioni kundër mafias shqiptare, FBI dhe DEA sjellin provat, kush janë kokat e para

Tashmë prej ditësh një grup i gjerë agjentësh të policisë europiane dhe dy agjencive të rëndësishme ligjzbatuese amerikane, kanë mbërritur në Shqipëri për të...

E rëndë në Rusi: Vëllai vret vëllanë për një… grua!

Një krim pasioni ka ndodhur në një qytet të Rusisë, ku vëllai ka vrarë vëllanë jo për çështje pronash, siç ndodh Policia rusë arrestoi një...

Kush jane personat qe u arrestuan per droge?

Karabinierët e Bërthamës Operative të Foggias kanë kryer të enjten në mëngjes kontrollin e një shtëpie në zonën Vaccarella, pas sinjalizimit se disa qytetarë...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....