Skandaloze: Prishtinë, policët e dënojnë qytetarin me 450 euro për puthje

Naser Sertolli Pjesëtarë të Policisë së Kosovës i kanë shqiptuar një gjobë një mërgimtari në Prishtinë vetëm pse...

SHAIP KAMBERI I VETËM KUNDËR “BOTËS SERBE”

Shkruan Tomislav Markovic, gazetar dhe shkrimtar nga Beogradi.Huazuar nga Al Jazeere Aleksandar Vuçiq dhe shoqëruesit e tij pëlqejnë të...

Grenell lajmërohet nga Beogradi, shijon jetën e natës me ministrin serb: Shqiptarët e vërshojnë...

Diplomati amerikan dhe ish i dërguari special për Kosovën, Richard Grenell po qëndron në Beograd, ku edhe po e shijon jetën e...

Abdixhiku për ‘Open Balkan’: Integrimi ekonomik ballkanik ka kuptim vetëm pasi Serbia ta njeh...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiki ka thënë sot se integrimi ekonomik ballkanik ka kuptim vetëm atëherë kur Serbia e...

‘Open Balkan’ – ‘Ballakani Hapur’ – Zaev, Rama dhe Vucic emër i ri...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, tha se projekti i Mini-Shengenit Ballkanik, që synon bashkimin në një treg të përbashkët të...

Forumi Ekonomik në Maqedoninë e Veriut/ Rama në krah të Vuçiç dhe Zaev, sulmon...

Kreu i qeverisë Edi Rama është duke mbajtur fjalën e rastit në forumin ekonomik që po mbahet në Maqedoni, ku janë të...

“12 muaj dimër, borë, akull, temperatura deri në -50 gradë…”/ Shkencëtarët: Ja çfarë e...

Toka mund të përballet me një mot mjaft të ftohtë me stuhi dëborë gjatë 30 viteve të ardhshëm. Kjo pasi pritet të...

Berger-Kurtit: Gjermania do të mbështesë Procesin e Berlinit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim sekretarin e shtetit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Miguel...

E dhimbshme/ Varrosen nënë e bijë nga Gjakova që humbën jetën në aksidentin e...

Nënë e bijë nga Komuna e Gjakovës të cilat humbën jetën në aksidentin tragjik në Kroaci janë varrosur pak më parë.

Flija në Durrës, me shijen më fantastike!

Flija është simbol i parë i kulturës ushqimore në kuzhinën shqiptare. Sot shija e saj njihet nëpër shumë vende...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....