BE: Kryeministri çek rrezikon të jetë objekt i një hetimi për konflikt interesi

Një procedurë, e ndërmarrë vitin e kaluar nga organizata antikorrupsion ‘’Transparency International’’ dhe një parti e opozitës Partia Pirate ka rihapur akuzat për konflikt...

Zbulohet motivi i vrasjes së 29 vjeçarit në Ferizaj

Mbrëmë rreth orës 18:20 në “Rrugën e Reçakut” në Ferizaj, është vrarë me armë zjarri një 29 vjeçar me inicialet B.H. Lidhur me rastin deri...

Biznesmeni organizon “festën e vdekjes” me mbi 1 mijë të ftuar

Disa javë më parë u diagnostikua me një formë agresive të kancerit në gjak dhe mes kimioterapisë dhe efekteve anësore të saj dhe përqafimit...

VIDEO/ Bashkohet Mitrovica, miratohet propozimi i Agim Bahtirit për bashkimin e veriut me jugun

Kuvendi Komunal i Mitrovicës me vota unanime ka votuar pro-rezolutës me të cilën i kërkon Qeverisë së Kosovës që t’i ndryshojnë disa nene të...

Ideja e rrezikshme e Haradinajt për traditën primitive që merr jetë njerëzish

’Odë e burrave dhe bajraktarëve nuk ka ma , ose jemi për shtet ligjor e demokratik ose udhëheqës të fiseve me Bajraktarë. Mos ndëshkimi...

Ismaili: Projektligji parasheh rritje të pagave për mjekët si asnjëherë më parë

Projektligji për pagat që ditë më parë ka kaluar në Qeveri dhe është proceduar në Kuvendin e Kosovës për votim, do të të siguroj...

VIDEO/ Izetbegoviç: Bosnje-Hercegovina duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës, por …

Intervistë ekskluzive me anëtarin boshnjak në Presidencën e Bosnje-Hercegovinës, Bakir Izetbegoviç (i biri i presidentit të ndjerë Alija Izetbegoviç). Bakir Izetbegoviç pohon se boshnjakët janë...

ATK mbyllë 6 biznese të lojërave të fatit

Administrata Tatimore e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Divizioni i Lojërave të Fatit, javën e kaluar ka ndërmarr...

E dhimbshme: I del para demit, për të shpëtuar vëllain

Toreadori 21-vjeçar, Francisco Martinez ndodhej në tokë pa ndjenja teksa është goditur nga një dem në arenën e Queretaro, në Meksikë kur i vëllai...

Flet “dëshmitari” i Gjykatës Speciale: UÇK-ja nuk bëri krime, por gabime individuale

Çdo aktakuzë e ngritur kundër pjesëtarëve të UÇK, pa ngritur aktakuzë kundër presidentit tonë, do ishte lojë dhe tallje me drejtësi dhe me viktima...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....