Ukshin Hoti: ” E e di fare mirë se sa sakrifikojnë amerikanët nëse nuk...

Nga: Bislim Elshani Fragmente të zgjedhura nga unë, Besim Elshani, mbi raportin amerikan me shqiptarët dhe anasjelltasNdoshta ju pëlqen!

AUDICION PËR ZGJEDHJEN E AKTORËVE TË FILMAVE TË METRAZHIT TË SHKURTËR

Në studion e tv Syri në Grenchen të kt. SO u mbajt përzgjedhja e aktorëve të projektit më të ri të filmave...

PAMJE/ Momenti kur gazetari që ofendoi diasporën rrihet në mes të rrugës

Gazetari dhe analisti kosovar, Valon Syla është sulmuar fizikisht në pikë të ditës në lagjen Pejton të Prishtinës. Sulmin...

Mesa duket vurisit famkeq dhe vdekjeprurës Covid19 tashmë i ka orët e numëruara

Në kohët kur gjysma e planetit është futur në karantinë për të luftuar me mos-përhapje virusin vdekje prurës “Covid19”, Administrata Amerikane e...

Ish agjenti i SHIK-ut tregon zanafillën e konfliktit Haradinaj-Musaj, ja për cilat vrasje e...

Miftari ka treguar ku e ka zanafillën konflikti mes Haradinajve dhe Musajve Ish agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në facebook, për herë...

HARTA E SERBISË SË MADHE PËR TË CILËN LUFTOI SERBIA

Kjo është harta e Serbisë së Madhe me kufij jugor nga Greqia e Shqipëria e deri në vijën perëndimore të saj, Virovitica, Kalovac, Ogulin, Karllobag. Ky...

130 mijë euro grupit për të kryer vrasjen, kush është dëshmitari që di për...

Sot janë bërë 15 vite që kur në një atentat mbeti i vrarë, kolonel Tahir Zemaj. Ishte  4 janari i vitit 2003, kur në hyrje...

UNIA ORGANIZON SEMINAR DYDITORË PËR ANËTARËT/ET AKTIV SINDIKAL

Sindikata UNIA organizon seminar dyditorë për anëtaret dhe anëtarët e sajë aktiv sindikal. Sekcioni në gjuhën shqipe i Sindikatës UNIA organizoi një seminar dyditorë për...

Politikania nga Presheva Ardita Sinani pjesë e rubrikës » Bardh e Zi» e...

SYRI.TV: Përshëndetje e nderuara znj. Ardita Sinani, mirë se na erdhët në rubrikën Bardh e Zi në portalit Syri.tv nga Mërgata?

UNICEF-Nëse zbatoni këto rregulla, asnjë rrezik nga CoronaVIRUSI.

Koronavirusi është me diametër qelizor prej 400-500 mikro, kështu që çdo maskë parandalon hyrjen e saj.

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....