Eurodeputetja gjermane komenton akuzat serbe ndaj Kurtit, tregon një detaj për gjykatësin që udhëhoqi...

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka komentuar akuzat e palës serbe ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti se...

Arrestimi i gjashtë personave në Prishtinë, në vendin e ngjarjes u konfiskuan 125 mijë...

Policia e Kosovës mbrëmjen e kësaj të mërkure ka zhvilluar një aksion kundër krimeve ekonomike dhe korrupsionit. Aksioni u...

Arrestohen një burrë dhe dy gra, dyshohet se merren me prostitucion

Një burrë dhe gra janë arrestuar pasi dyshohen për veprat penale mundësim apo detyrim në prostitucion, ofrim i lokaleve për prostitucion dhe...

Vdekja e katër turistëve rusë në Shqipëri: Kthehen mbrapsht mostrat e ujit, u morën...

Kur pritej që në laborator të kishte nisur ekspertiza për ujin e pishinës dimërore pranë të cilës u gjet i vdekur Sergei,...

Kamberi: Pushteti i Vuçiqit mbetet faktor destabilizues për rajonin

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë Shaip Kamberi deklaroi se raporti i ri i progresit i Komisionit Evropian për Serbinë dëshmon se...

Bulliqi me akuza të rënda për LDK-në, thotë se publikuan fotografi kinse ai është...

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka akuzuar rëndë Lidhjen Demokratike të Kosovës për manipulim votash...

Lufta kundër krimit të organizuar është e pakompromis dhe e panegociueshme.

Të negociosh e të bësh kompromis me krimin është të bëhesh njëri prej tyre. Prandaj aksioni i sotëm...

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

Pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka reaguar edhe NATO. Aleanca-Veri Atlantike, operacionin kundër kontrabandimit...

Tensionet në veri, ambasada e SHBA-së: Sulmet ndaj autoriteteve, mediave dhe qytetarëve janë të...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka cilësuar shqetësuese atë që ndodhi në veri të Mitrovicës pas aksionit që Policia...

Arrestohet i dyshuari për falsifikim të dokumenteve, konfiskohen 58 mijë euro kesh

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin për “Falsifikim”. Sipas njoftimit të PK-së, gjatë ditës së sotme...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....