Ah e shkreta

Me duart që i dridheshin nga mosha i mbante dy këpucë fare të vogla e loti i shkonte nëpër rrudha si fëmija kur ecë nëpër...

KTHEHUNI TE BALTA

U dogja nga malli me zemër thyer po ikim nga balta jote selishta ime e dashur! Dikur, gjuanim kohën me gur nuk u trembnim kurrë ruanim t’bukurën...

S’të harroj vendlindja ime!

Ika larg nga trojet e mija ika larg, në mërgim jam për vendlindjen m’kallë mërzia peshë malli mbi supe kam! S’të harroj vendlindja ime jam tek Ti...

Akademik Idriz Ajeti – TURP TË QOFTË OJ QEVERI

Si nuk pate turp Oj Qeveri Akademikun ma të çmuar E varrosët si një fëmijë A vetëm pse nuk pati Vajzë as djalë Këtë gabim të madh Kurrë Zoti...

Gjurmët e humbura!

Pa dashur të të gjeja dola pas gjurmëve të tua Me hapa të lehta të kërkova në terrin e shtrirë nëse do të shoh ty diku Eca...

GJUHA E FJALËS

Sa herë që flasim gjuhën e fjalës Flasim pastër dhe shpirtërisht Ajo është gjuha e zemrës Edhe kur shkruajmë në gegnisht Sa herë flasim gjuhën...

Mërgimtar jam unë

Mërgimtar jam unë I frikësuar në rrugë i pasigurt në punë i trishtuar në gjumë i pafat në Atdhe Mërgimtar jam unë i dëshpëruar gjer më re jetoj...

Ëndrrave me vela

Në dërrasat e teatrit të anijes kam fjetur e vetme atë natë ca rroba palaçosh ishin grisur i vura nën kokë si jastëk Edhe perdet e...

Më prit një natë me hënë!

Një mbrëmje do vijë papritur sytë me duar kam për t`i mbyllur e dijë shumë emra s`do të thuash unë besoj s'më ke harruar Në këtë...

I pa vdekshme kujtimi yt artist Agim Gashi!

Plot 4-vite pa ty i pa harruar poet e rapsod; Plot 4-vite sharkia të rrin e heshtur në zi, Plot 4-vite vargu...

Lajmet e fundit

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si...

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si ta perdorni..!? Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i shkakton trupit speci… Farat dhe speci janë të pa ndashëm në...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...