Qendra Shqiptare për Integrim Kulturë dhe Religjion promovoi dy libra të Heroinës, Fetnete Ramosaj

Për nderë të festës Kombëtare të 28 Nëntorit në Chavannes, Lozanë , Zvicër u promovuan dy librat që i dhan dritë realitetit të zhvillimeve...

Ferid Berisha i njohur nga lufta me epitetin Komandant Shkupi ka shkruar skenarin e...

  Ky është filmi me ngjarjet 100% reale për Luftën Çlirimtare. Diasporë e dashur, nëse duam që bota ta vlerësoj me dritën më të lartë vizitkartën...

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

ZGJOHU

Emri yt në gjakun tim Nëpër vena poshtë e lart Zgjohu shpirt mos u dorëzo Një buzëqeshje ma dhuro Dora jote ka shumë fjalë Eja e...

Në Flamat të Zvicrës mbrëmë u shfaqën tre filma të regjisorit Bekim Guri

Në Flamat, kantoni i Fribourgut të Zvicrës mbrëmë në kuadër të shoqatës ,,Vëllazërimi Kombëtar'' Zonja, Valbona Seferi Imami dhe Rromir Imami organizuan...

Takim i shkrimtarëve në Zvicër

Mbreme në Biblioteken Pestalozzi që drejtohet nga Suela Jorgaqi u takuan shkrimtaret shqiptar të Zvicres. Në mesin e tyre ishte edhe autori...

Ah e shkreta

Me duart që i dridheshin nga mosha i mbante dy këpucë fare të vogla e loti i shkonte nëpër rrudha si fëmija kur ecë nëpër...

Këngëtari shqiptar nga USA Senad Memishi pjesë e portalit www.Syri.tv, i cili fletë...

SYRI.TV: Përshëndetje Senad mirë se na erdhe në rubrikën "Bardhë e Zi " dhe faleminderit që pranuat ftesën, të jeni pjesë e...

Hit i këngës «Luje Xhane» nga këngetari Stiven Hasanaj

Stiven Hasanaj edhe pse është i ri në tregun muzikor, ai është tani shumë i kërkuar nga gjitha moshat dhe nga shumë...

Volleybeach në Preshevë.

Nën patronatin Qendrës Sportive "Presheva" dhe me ndihmën e qeverisë komunale, konkretishtë Kryetares së Komunës së Preshevës, zonjës Ardita Sinani, mbrëmë...

Lajmet e fundit

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si...

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si ta perdorni..!? Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i shkakton trupit speci… Farat dhe speci janë të pa ndashëm në...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...