Atmosfera dhe surprizat për 28 Nëntorin tek i Bizneseve Shqiptare në Zvicrën Qëndrore

Sot, 28 Nëntor 2021 rrjeti në luzern mbajti takimin e rregullt me antarët, takim i rregullt gjatë çdo fund muaji, me qëllimin për bashkëpunim...

Në Konsullatën e Republikës së Kosovës ne Zürich u përurua monografia e veprimtarit Halil...

Në ambientin e Konsullatës të Republikës së Kosovës të organizuar për nderë të 28 Nëntorit në praninë e shumë bashkatdhetarëve nga e mbarë Zvicra...

Qendra Shqiptare për Integrim Kulturë dhe Religjion promovoi dy libra të Heroinës, Fetnete Ramosaj

Për nderë të festës Kombëtare të 28 Nëntorit në Chavannes, Lozanë , Zvicër u promovuan dy librat që i dhan dritë realitetit të zhvillimeve...

Ferid Berisha i njohur nga lufta me epitetin Komandant Shkupi ka shkruar skenarin e...

  Ky është filmi me ngjarjet 100% reale për Luftën Çlirimtare. Diasporë e dashur, nëse duam që bota ta vlerësoj me dritën më të lartë vizitkartën...

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

ZGJOHU

Emri yt në gjakun tim Nëpër vena poshtë e lart Zgjohu shpirt mos u dorëzo Një buzëqeshje ma dhuro Dora jote ka shumë fjalë Eja e...

Në Flamat të Zvicrës mbrëmë u shfaqën tre filma të regjisorit Bekim Guri

Në Flamat, kantoni i Fribourgut të Zvicrës mbrëmë në kuadër të shoqatës ,,Vëllazërimi Kombëtar'' Zonja, Valbona Seferi Imami dhe Rromir Imami organizuan...

Takim i shkrimtarëve në Zvicër

Mbreme në Biblioteken Pestalozzi që drejtohet nga Suela Jorgaqi u takuan shkrimtaret shqiptar të Zvicres. Në mesin e tyre ishte edhe autori...

Ah e shkreta

Me duart që i dridheshin nga mosha i mbante dy këpucë fare të vogla e loti i shkonte nëpër rrudha si fëmija kur ecë nëpër...

Këngëtari shqiptar nga USA Senad Memishi pjesë e portalit www.Syri.tv, i cili fletë...

SYRI.TV: Përshëndetje Senad mirë se na erdhe në rubrikën "Bardhë e Zi " dhe faleminderit që pranuat ftesën, të jeni pjesë e...

Lajmet e fundit

Ilir Rizaj dhe Adriatik Bërdaku me një projekt të ri muzikor “Samba Griega”

Nga E.B., Nju Jork “Samba Griega” është një video muzikore, rezultat i bashkëpunimit mes dy krijuesve shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në New York, fotografit/regjisorit...

Zvicër/ Hapet shkolla e gjuhës shqipe në Siebnen

“Shkolla Shqipe” në Zvicër ka çelur klasën e saj më të re për mësimin e gjuhës shqipe në Siebnen të Kantonit të Schëyz-it! “Të hënën...

Atmosfera dhe surprizat për 28 Nëntorin tek i Bizneseve Shqiptare në Zvicrën Qëndrore

Sot, 28 Nëntor 2021 rrjeti në luzern mbajti takimin e rregullt me antarët, takim i rregullt gjatë çdo fund muaji, me qëllimin për bashkëpunim...