Shqiptarët në Kinën e largët, po përjetojnë një ndër situatat më të vështira të...

Shkruan: Edison Myrteza Shqiptarët këtu në Kinën e largët, po përjetojnë një ndër situatat më të vështira të jetës...

GJITHË MJEKËVE TË KOSOVËS NJË PYETJE PUBLIKE!

Fatmir Brajshori-Tushi Pse pacientët me Covid 19 po vdesin në QKUK dhe asnjëherë nuk morëm informacion se sa...

Kjo është Kosova jonë, jo që e zbuluam sot , por e tillë është...

Shkruan: Blerina Ademi Sahiti Kjo është Kosova jonë, jo që e zbuluam sot , por e tillë është tash...

Shkruan: Blerina Ademi Sahiti…. Kur të vjen shpirti n’ fyt!

Nga: Blerina Ademi Sahiti Nëse shumë, sa është ajo shumë? Aq shumë sa mezi në hartë arrin ta gjen një nxënës i shkollës fillore. Sa është...

PRITJE

Nëntë orë pritje në këmbë në aeroportin Adem Jashari nuk ka dert i thash vetes: nëntë plagë i kishin të parët dhe zgjoheshin nga varri po...

Rrugës nuk i dihet!

Shumë halle kanë mërgimtarët! Rrugët e tyre andej e këndej janë plot pritje, sfida, e me të panjohura.

Duart i ngre drejt qiellit e lus Zotin me m ‘fal për mërzinë që...

Shkruan: Blerina Ademi Sahiti Mbaj mend si sot, fort i ri, hala pa i mbush 19 mora rrugën pa...

Ramë Lahaj i reagon publikisht Edi Ramës: Thuaj jo Bregoviqit kryeministër, tregohu burrë një...

Tenori i njohur shqiptar me famë ndërkombëtare, Ramë Lahaj, i ka bërë një kërkesë publike kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Lajmi për vdekjen e Ramushit Tahirit më preku thellë!

Ramushi ka qenë një prej intelektualëve të rrallë, njohës i rrethanave politike shqiptare, ballkanike e ndërkombëtare! Një njeri i dijes i punës...

Afaristi nga Presheva Reshat Abdyli pjesë e «Bardh e Zi» në portalin www Syri.TV...

SYRI.TV: Përshëndetje i nderuar z.Abdyli mirë se na erdhët në Rubrikën Bardh e Zi në portalit www.Syri.tv nga Mërgata? RESHAT ABDYLI:...

Lajmet e fundit

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si...

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si ta perdorni..!? Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i shkakton trupit speci… Farat dhe speci janë të pa ndashëm në...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...