Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...

Rrjeti i Bizneseve në Luzern trajtoi temën Covid 19 dhe Vaksinimi me DR.Florim Cuculi

Rrjeti i Bizneseve në Luzern trajtoj temën Covid dhe Vaksinimi nga Dr.Florim Cuculi Covidi dhe Vaksinimi...

Bllokohen prona e llogari bankare, aksion i përbashkët Kosovë – Zvicër

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka zhvilluar një operacion të bastisjeve në katër lokacione, tri në...

Seminar në Universitetin e Freiburgut me imamët e rinj të xhamive në kuadër të...

Seminar në Univerzitetin e Freiburgut me imamët e rinj të xhamive tona shqiptare që veprojnë në kuadër të Komunitetit Musliman Shqiptar në...

Në xhamin » Al-Shems» në Rebstein të St.Gallen është folur sot për tragjedinë e...

Në prani të një numrit të madh të besimtarëve mysliman në xhaminë “Al-Shems” në Rebstein kantonit të St.Gallen, imami i kësaj xhamie,...

Vidhen trupat e milionerëve në laboratorin rus, ku të ngrirët do të ringjalleshin në...

Një grua e përbuzur theu laboratorin e kriogjenikës të ish-burrit të saj dhe vodhi trurin e ngrirë të njerëzve që shpresonin të...

Zvicra shtrëngon masat, turistët nga Kosova mund të hyjnë vetëm nëse janë të vaksinuar

Zvicra ka shtrënguar masat për ata që hyjnë në këtë vend – të paktën për qytetarët e Kosovës dhe Maqedonisë së...

Besnik Kelmendi në forumin politik në Essen me z. Armin Laschet

Të dashur Miq Unë sot ndodhem këtu në forumin politike në Essen me Kancelarin e ardhshëm të Gjermanisë, z. Armin Laschet CDU-së.

Lajmet e fundit

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si...

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si ta perdorni..!? Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i shkakton trupit speci… Farat dhe speci janë të pa ndashëm në...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...