Promovim i krijimtarisë së poetit dhe fabulistit Bari Dervishllari

Ditë më parë(29/11/2017), në San Zenone degli Ezzelini të provincës së Trevisos, në organizim të Shoqatës Kulturore “Lidhja e Prizrenit”,  mbështetur edhe nga komuna...

Prej tash diaspora paguan online policën kufitare

Ministria e Diasporës, Ministria e Punëve të Brendshme bashkë me përfaqësuesit e Byrosë Kosovare të Sigurimit (BKS), kanë nënshkruar një memorandum bashkëpunimi, me qëllim...

Diaspora e forcon pozitën e Kosovës në negociatat me Serbinë dhe i përshpejton Integrimet...

Sikurse që është e sigurtë se koha ka ardhur të shiqohet forcimi i shtetësisë së Kosovës, ashtu është e sigurtë se koha ka ardhur...

Historia e çiftit shqiptar në Milano që u bë virale me gjestin e tyre...

Duket si një nga ato historitë që tregohen me raste festash, me gjeste bamirësie që i bëjnë njerëzit më të ndjeshëm e i mbushin...

SHSHA në Çikago: Duhet të lajmërohet bota se Ivica Daçiç dhe Serbia kishin bërë...

Institucionet e shtetit të Serbisë po udhëhiqet nga individë me duar të përgjakura në kohën kur kryekrimineli Sllobodan Millosheviq kishte bërë gati skenarin shfarosës...

KLUBET PROMOTOR TË AKTIVITETEVE NË TË MIRË TË KOMBIT

Në edicionin e dhjetë të Odës së Mërgimit në tv Syri Blue, autori dhe drejtuesi i sajë Nexhat Abdiu, kishte sjellë në  Odë një...

Emri/ “Skifteri” shqiptar bën namin në Londër, ja si tentoi të vrasë dhe dy...

Një shqiptar i akuzuar për grabitjen e një biznesi të njohur nuk ka pranuar fajin. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin shqiptar Daniel Muka i cili u...

At Antonio Bellushi, vizitoi selinë e LAPSH-it në Suhr

Musafirët i mirëpriti me shumë dashamirësi, veprimtari i njohur e i dëshmuar i çështjes kombëtare, z.Riza Demaj, i cili, asnjëherë nuk pritoi dhe nuk...

Fjala përshëndetëse në ceremoninë e përurimit të monomentit të Azem Hajdarit në qytetin e...

Në pamundësi të jem bashkë me ju, në këtë ceremoni historike, ku po bëhet përurimi i Memorialit të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari në...

EMISION SUKSESI – PREZENTIM DINJITOZ I DY SHKA, «DARDANIA» DHE «BASHKIMI

    Mbrëmë, në Tv Syri Blue, në Odën e Mërgimit, autori dhe dejtuesi i odës Nexhat Abdiu pati mysafirë  përfaqësuesit e dy Shoqërive Kulturore...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....