E mitura denoncon xhaxhain: Ka 7 vite që më përdhunon, kam tentuar vetëvrasje

Një vajzë 17-vjeçare ka denoncuar në polici xhaxhain e saj, i cili, sipas saj, e ka përdhunuar sistematikisht. E mitura shqiptare, ka rrëfyer se xhaxhai,...

Gratë shqiptare në diasporë vazhdojnë kontributin për Kosovën

Zëvendësministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Faruk Nura ka pritur sot në takim delegacionin e grave të Diasporës nga shoqata “Lyra”. “Atdhetari është atdhetar, qoftë...

ERZEN RRUSTEMI: JAM GATI TË NDESHEM KUR DHE KU TË DUASH

Aleksandër Dimitrenko, VENDOS TANI. Unë jam gati të ndeshem me ty, ku dhe kur të dëshirosh ti. Ti e di ku mund të më gjesh! Kështu i drejtohet...

Oda e Mërgimit- Lufta dhe pasojat tek mërgimtari

Këtë javë,  në Odën e Mërgimit pranë tv Syri Blue, mysafirë ishin z. Marjan Komani dhe Xhevat Rexhaj, pjestarë të familjeve të tyre të...

Nga 17 nëntori, Javët e Kulturës Shqiptare në Austri

Me qëllim të paraqitjes në mënyrë sa më dinjitoze të kulturës dhe artit shqiptar, në Austri që nga 17 nëntori, fillojnë  Javët e Kulturës...

Pse u ndal dëbimi i një familjeje shqiptare?

Një familje shqiptare prek zemrat e berlinezëve. Familja e Xhezo Ajazajt ndodhej para dëbimit, por reagimet bën që senatori i Berlinit të ndryshojë mendje....

Vrau me thikë në fyt gruan: Detajet shokuese të krimit që tronditi Shqipërinë dhe...

Dritan Sulollari zbarkoi në Puglia kur ishte 17 vjeç, në vitin 1998. Fillimisht punoi si kamarier, derisa u stabilizua në Isontino. Migena punonte prej...

Mësimi shqip në diasporë, prioriteti jonë

Zv. Kryeministri dhe Ministri i Diasporës Dardan Gashi ka takuar zv. ministren e Arsimit të Shqipërisë, Besa Shahini në përmbyllje të vizitës dy ditore në...

Vrau gruan me thikë në Itali, ja fotot e çiftit shqiptar

Një krim i rëndë ka ndodhur në orët e paradites së sotme në provincën e Gorizias, në Udine, Itali. Një shqiptar ka masakruar me...

Arrestohet shqiptari i kërkuar për vrasje, u kap me drogë në makinë

Një shqiptar i shpallur në kërkim, është ndaluar nga autoritetet greke, pasi ishte i shpallur në kërkim për veprën penale të vrasjes. Ndalimi i tij...

Lajmet e fundit

Shkaku i Kosovës, Shqipëria tërhiqet nga botërori në Serbi

Shqipëria s’do të marrë pjesë në botërorin e boksit në Serbi nëse Kosovës nuk i lejohet që të marrë pjesë me të...

Alec Baldwin vret aksidentalisht drejtoreshën e fotografisë dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve të filmit...

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtoresha e fotografisë u vra aksidentalisht dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori...

Kura dhe ilaqi për shtypje të lartë të gjakut, i cili funksionon për mrekulli…

Nëse keni shtypjee të lartë të gj akut, mjafton t’i fusni këmbët në ujë të nxeehttë për 5 deri në 10 minuta....