Shkolla Shqipe në Zvicër hap pikën shkollore të radhës, në Jonschwill të kantonit të...

E vërtetë që jetojmë larg atdheut por ruajtjen e gjuhës amtare e kemi obligim moral dhe kombëtar. Prandaj në përpjekjet e vazhdueshme së bashku...

Shkolla Shqipe në Zvicër, hap pikën shkollore në Rotkreuz të Kantonit Zug në Zvicër

Vazhdon suksesi i “Shkollës Shqipe – Zvicër”. Janë hapur dhjetëra e dhjetëra shkolla në mbarë Zvicrën, qindra e qindra nxënës kanë filluar gjatë këtij...

ÇKA PO NDODH NË REPUBLIKËN E MAQEDONISË VERIORE

Ahmet Asani ▪︎Janë zgjedhjet Lokale ato qe dje në Republikēn e Maqedonisë Veriore përmbysen jo vetēm pushtetin lokal...

Ich habe heute im Plenum des Europäischen Parlaments zum Thema Westbalkan

EU-WB #BrdoGipfel in Slowenien war eine Parade aus Heuchelei, leeren Worten, autokratischer Beschwichtigung und vor allem Vorwand. Ich habe...

Tingëllon si vic, por është e vërtetë

Tashmë të vësh unazën në lukth për të zvogëluar dëshirën e të ngrënit, kjo dukuri është bërë modë por...

15 VIKTIMA DHE 3 TË ZHDUKUR NGA SHIRAT E RRËMBYER NË PROVINCËN SHANXI NË...

Mbi 15 persona kanë humbur jetën dhe 3 të tjerë rezultojnë të zhdukur pas shirave të rrëmbyer që përmbytën provincën veriore Shanxi...

King Dediktivi pjesë e rubrikës» Bardh e Zi » flet për portalin Syri.tv nga...

SYRI.TV: Përshëndetje i nderuar KingDediktivi mirë se na erdhët në rubrikën Bardh e Zi dhe faleminderit që pranuat ftesën te jeni pjese...

Ne këtë botë, e vetmja gjë që kemi është koha….!

Një ditë, një njeri pa Zotin teksa iu afrua me një valixhe dhe e kuptoi qe kishte vdekur.

Mos e lejoni askend të ju vras shpresat.

Unë e di se si ndjehet çdo grua që ka marr këtë diagnozë. E di se mijëra herë secila...

Njoftim për të pame!

Pas humbjes tragjike të djalit Ardit ( Gani ) Nikqi, njoftojmë të gjithë shokët, miqtë dhe farefisin e gjerë se hapim të...

Lajmet e fundit

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si...

Kjo bime rritet ne oborin tuaj..!? Kuron te gjitha semundjet e mushkerive..!? Ja si ta perdorni..!? Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i...

Studimi i fundit shkencor po hallakat gjithe boten per Specin ! Cfare po i shkakton trupit speci… Farat dhe speci janë të pa ndashëm në...

Legjenda e Boksit Elvir Muriqi fiton trofeun për arritje të jetës në Nju Jork

Përgatiti E.B. dhe Nexhmedin Syla, Nju Jork Elvir Muriqi është një legjendë e boksit, i njohur si “Kosova Kid” në ring. Ai u bë sportisti...