Tingëllon si vic, por është e vërtetë

Tashmë të vësh unazën në lukth për të zvogëluar dëshirën e të ngrënit, kjo dukuri është bërë modë por...

15 VIKTIMA DHE 3 TË ZHDUKUR NGA SHIRAT E RRËMBYER NË PROVINCËN SHANXI NË...

Mbi 15 persona kanë humbur jetën dhe 3 të tjerë rezultojnë të zhdukur pas shirave të rrëmbyer që përmbytën provincën veriore Shanxi...

King Dediktivi pjesë e rubrikës» Bardh e Zi » flet për portalin Syri.tv nga...

SYRI.TV: Përshëndetje i nderuar KingDediktivi mirë se na erdhët në rubrikën Bardh e Zi dhe faleminderit që pranuat ftesën te jeni pjese...

Ne këtë botë, e vetmja gjë që kemi është koha….!

Një ditë, një njeri pa Zotin teksa iu afrua me një valixhe dhe e kuptoi qe kishte vdekur.

Mos e lejoni askend të ju vras shpresat.

Unë e di se si ndjehet çdo grua që ka marr këtë diagnozë. E di se mijëra herë secila...

Njoftim për të pame!

Pas humbjes tragjike të djalit Ardit ( Gani ) Nikqi, njoftojmë të gjithë shokët, miqtë dhe farefisin e gjerë se hapim të...

Frizeri me famë ndërkombëtarë Vedat Sulemanov nga Maqedoniae Veriut pjesë e rubrikës «Bardh e...

SYRI.TV: Përshëndetje Vedat Sulemanov mir se na erdhët në rubrikën "Bardh e Zi"  te portalit Syri.tv nga Mërgata,  faleminderit që pranuat ftesën...

Shoqata e Mjekeve Shqiptarë në Gjerman organizon tribun me mjekët shqiptar

Në prani të  e 150 Mjekeve Shqiptarë, Shoqata e  Mjekeve Shqiptarë nga Gjermania ka mbajtur  takimin me 11.09.2021. Takimi...

Kryeministri Kurti priti në takim deputeten shqiptare në Kuvendin e Kroacisë Ermina Lekaj-Përlaskaj

Roli dhe kontributi i shqiptarëve në Kroaci dhe mundësitë e bashkëpunimit me Kosovën, ishim temë e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së...

Rrjeti i Bizneseve në Luzern trajtoi temën Covid 19 dhe Vaksinimi me DR.Florim Cuculi

Rrjeti i Bizneseve në Luzern trajtoj temën Covid dhe Vaksinimi nga Dr.Florim Cuculi Covidi dhe Vaksinimi...

Lajmet e fundit

Ilir Rizaj dhe Adriatik Bërdaku me një projekt të ri muzikor “Samba Griega”

Nga E.B., Nju Jork “Samba Griega” është një video muzikore, rezultat i bashkëpunimit mes dy krijuesve shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në New York, fotografit/regjisorit...

Zvicër/ Hapet shkolla e gjuhës shqipe në Siebnen

“Shkolla Shqipe” në Zvicër ka çelur klasën e saj më të re për mësimin e gjuhës shqipe në Siebnen të Kantonit të Schëyz-it! “Të hënën...

Atmosfera dhe surprizat për 28 Nëntorin tek i Bizneseve Shqiptare në Zvicrën Qëndrore

Sot, 28 Nëntor 2021 rrjeti në luzern mbajti takimin e rregullt me antarët, takim i rregullt gjatë çdo fund muaji, me qëllimin për bashkëpunim...