Botërori 2018- Del Piero: Moment i vështirë për futbollin tonë

0
213

Mungesa e Italise ne Boterorin e Rusise eshte nje moment i veshtire per futbollin tone. Keshtu eshte shprehur ish-ylli i kombetares se Italise, Alessandro Del Piero.

“Ne duhet të reflektojme”, theksoi Del Piero. “Duhet te shohim perpara pavaresisht situatave kritike”.

‘Shume gjera nuk kane shkuar ashtu sic duhej dhe rezultati final eshte ai qe pame. Duhet te permiresojme shume gjera. Do te jete shume e veshtire qe t’ia shpjegoj femijve te mij se perse nuk marrim pjese ne Boteror”.