Berisha ka marr një lajm fantastik nga FIBA Europe

0
183

Evripa shpërblen Berishën Dardan Berisha ka marr një lajm fantastik nga FIBA Europe Cup.

30-vjeçari është zgjedhur në mesin e lojtarëve më të mirë në formacionin e javës në FIBA Europe Cup.

Basketbollisti kosovar mori vota më së shumti nga tifozët, për tu futur në formacionin e javës të raundit të dytë të garës ndërkombëtare.

Berisha shënoi 17 pikë, 5 gjuajtje dhe gjashtë asistime në raundin e dytë të FIBA Europe Cup.

Basketbollisti i Kosovësi fitoi 58% të votave, duke lënë pas vetes katër basketbollistë të tjerë të klubeve tjera.