Bayerni ka dy alternativa për të zëvendësuar Jupp Heynckesin

0
295

Bayern Munich do të duhet që në fund të sezonit të kërkoj një trajner të ri.

Mediat gjermane raportojnë se edhe nëse Jupp Heynckes e fiton tripletën bavarezët, në fund të sezonit do të largohet nga bavarezët, pasi e ndjen veten të “moshuar”

Gjatë kësaj kohe janë lakuar shumë emra për të zëvendësuar 72-vjeçarin, ku së fundi po flitet më tepër për dy.

Dy prej tyre janë Julian Nagelsmann dhe Niko Kovaç do të fitojë vendin e punës në “Allianz Arena” për sezonin e ardhshëm, shkruan prestigjiozja gjermane “Kicker”.

Julian Nagelsmann

Është ende herët për të bërë parashikme, por bavarezët kanë treguar se gjërat e rëndësishme i mbyllin shumë kohë më parë.

Mjafton të kujtoni rastin e fundit me spanjollin Pep Guardiola, i cili u zëvendësua me Antonio Conten.

Bayern aktualisht zë pozitën e parë të renditjes tabelore gjermane dhe se bën gara në Kupën e Gjermanisë dhe Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/