Astronauti i NASA-s publikon pamje mbresëlënëse të Tokës!

0
295
Astronauti i NASA-s, Randy Bresnik, ka postuar së fundmi një video të kapur jashtë Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor, e cila ofron pamje vërtetë mahnitëse të planetit tonë.

Pasi siguron veten jashtë stacionit hapësinor, astronauti regjistron disa sekonda pamje nga Toka.

Video është filmuar rreth një muaj më parë.

Një “top” gjigant i mbuluar me retë që lundrojnë mbi oqeane dhe tokë. Një pamje me të vertëtë e jashtëzakonshme e planetit tonë.

Gorgeous Earth views from my spacewalk.

Sometimes on a #spacewalk, you just have to take a moment to enjoy the beauty of our planet Earth.This Go-Pro footage is from our spacewalk where Joe Acaba and I refurbished the Canadarm2 robotic arm and the Dextre robotic arm extension. Learn more about our spacewalk by visiting: https://blogs.nasa.gov/spacestation/2017/10/20/expedition-53-spacewalk-successfully-comes-to-an-end/

Posted by NASA Astronaut Randy "Komrade" Bresnik on Montag, 27. November 2017