Arsenali e Atletico në garë për Grimaldon

0
202

Arsenali dhe Atletico Madrid raportohet se janë dy ekipet favorite për të transferuar mbrojtësin e majtë të Benficas, Alejandro Grimaldo.

Sipas “Mundo Deportivo”, “Topçinjtë” janë favoritë për 23-vjeçarin të cilin e shohin si zëvendësues të Nacho Monrealit, edhe pse për të interesim kanë shprehur edhe Manchester City, Napoli e Interi.

Atletico është fuqishëm në garë duke kërkuar zëvendësues të Filipe Luisit.