Arrestohet Sabit Pacolli në Suedi

0
268

Autoritetet e drejtësisë në Suedi kanë arrestuar Sabit Pacollin, i cili dyshohet për një mashtrim dhe ikje të tatimit nga ky shtet.

Ai dyshohet se ka vjedhur rreth 200 mijë euro nga kompania bamirëse HSB, shkruan Indeksonline.
Vlen të theksohet se mediat në Stokholm kishin raportuar se ish-zyrtari i AKR-së ka ndërtuar një fabrikë dhe vilë luksoze në Kosovë.