Arrestohet për kontrabandë të qumështit

0
392

Njësiti patrullues ka ndaluar veturën Ford Galaxy të cilën e drejtonte i dyshuari i nacionalitetit serb shtetas i Serbisë i cili po transportonte prodhime qumështi pa dokumente.

Me vendim të prokurorit mallrat ja konfiskuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Rasti ka ndodhur në fshatin Kratina të Leposaviqit mbrëmjen  djeshme.