Ardit Gjebrea i rikthehet muzikës! Këndon këngën e re së bashku me vajzën e tij Anën në ‘Kënga Magjike’ (Foto)

0
255

Nata finale e “Kënga Magjike 2017” ka ardhur me shumë surpriza!

Njëra ndër to duket të ketë qenë edhe rikthimi në muzikë i producentit të festivalit, këngëtarit të njohur, Ardit Gjebrea.

Ai prej vitesh nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor, duke iu përkushtuar vetëm prezantimit, ndërsa kërkoi sonte (e shtunë) ndjesë para publikut për një pauzë të tij kaq të gjatë në muzikës.

Por, rikthimin, Gjebrea e shëni me një këngë të re, të cilën e interpretoi së bashku me vajzën e tij Anën në skenën e Pallatit të Kongreseve.

Ata arritën të marrin duartrokitjet më të zjarrta publikut me duetin e tyre shumë të veçantë, një këngë e re e orkestruar nga Darko Dimitrov, dhe me vargje të Olti Currit.

Vajza e Ardit Gjebreas, Ana, gjatë interpretimit në duet me babanë e saj