Alexis Sanchez do të kalojë në Real Madrid

0
187

Sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez ka kërkuar nga agjenti i tij që t’i fillojë negocimet për kalimin e tij tek Real Madrid.

Kontrata e kilianit po mbaron dhe Arsenal mbase do ta shesë në janar, kështu edhe do të marrë para nga shitja para skadimit të kontratës.

Flitej prej kohësh për një kalim të tij tek Manchester City, por Sanchez preferon kthimin në Spanjë tek Reali, shkruan Don Balon.