Aktorja kosovare përgatitë ‘Nutellën’ e shëndetshme

0
181

Ka kohë që po flitet se vaji i palmës është një nga shkaktarët e kancerit.

Kështu, shumë shtete kanë ndaluar përdorimin e tij, një ndër to edhe Italia, pasi ky shtet njihet për ‘Nutellën’ e shijshme që e prodhonte dikur, pasi tani ka ndaluar konsumimin e këtij ushqimi, për shkak të sasisë së vajit të palmës që përmbanë, shkruan lajmi.net

E duke qenë se ‘Nutella’ transportohej e konsumohej edhe në Kosovë, aktorja Edona Reshitaj ka bërë një recetë të një ‘Nutelle’ natyrale.

Ajo në Facebook ka hedhur fotografitë, recetën dhe rezultatin e asaj që ka arritur!